19.03.2018 - meniny má Jozef, zajtra Víťazoslav
Mierne oblačno
  • Mierne oblačno
  • Teplota: -5 °C
  • Tlak: 100.7 kPa
  • Rel. vlhkosť: 73 %

Podpora slovenských výrobkov už aj v reštauráciách, baroch, bistrách

Bratislava 15. mája (OTS) - Cieľom tejto aktivity je podpora lojality zákazníkov a získanie nových hostí, tých zákazníkov, ktorým záleží na domácej krajine pôvodu konzumovaných nápojov a jedál.

Foto: Kvalita z našich regiónovPodľa výsledkov prieskumu spoločnosti GfK, slovenský spotrebiteľ výrazne deklaruje záujem navštevovať práve tie zariadenia, kde podávajú slovenské nápoje a jedlá pripravené zo slovenských surovín, a to až 62% z opýtaných. Preto hotely, reštaurácie, bary, bistrá majú odteraz možnosť zapojiť sa do tohto hnutia na podporu ekonomiky Slovenska, formou získania oprávnenia označenia svojej prevádzky logom Kvalita z našich regiónov.

Kritériom získania tohto oprávnenia na používanie ochrannej známky KZNR je zastúpenie aspoň 50% podielu slovenských surovín, z ktorých sa pripravujú jedlá a 50% podielu nápojov pochádzajúcich z produkcie Slovenska. Podporným kritériom pri rozhodovaní udelenia oprávnenia je taktiež používanie nepotravinárskych tovarov v prevádzkach, vybavenie prevádzok zariadením slovenského pôvodu a ďalších. Po splnení kritérií, bude prihlasovateľovi doručené označenie „U nás ponúkame slovenské“ vo forme nálepky, certifikát potvrdzujúci, že je právoplatným držiteľom označenia KZNR a podklady k využívaniu označenia vo svojom jedálnom/nápojovom lístku, na webovej stránke a iných materiáloch. Používanie ochrannej známky je bezplatné. Administratívny poplatok za sprievodné služby je 19,-- Eur bez DPH.

Viac na www.kvalitaznasichregionov.sk
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR