19.03.2018 - meniny má Jozef, zajtra Víťazoslav
Mierne oblačno
  • Mierne oblačno
  • Teplota: -5 °C
  • Tlak: 100.7 kPa
  • Rel. vlhkosť: 73 %

Zamestnanci U.S.Steel sa zapoja do ôsmich Dní dobrovoľníkov

Foto: TASR/František IvánKošice 15. mája (TASR) - Stovky dobrovoľníkov z radov najväčšej hutníckej spoločnosti na Slovensku a jej dcérskych firiem budú v piatok a sobotu (16.-17. mája) pomáhať 11 košickým organizáciám s verejnoprospešnými aktivitami. Pôjde už o ôsmy ročník firemných Dní dobrovoľníkov - U. S. Steel pre Košice.

"Podporou dobrovoľníctva v prospech mesta a regiónu rozširuje hutnícka firma svoju finančnú a materiálnu pomoc pre neziskové organizácie," uviedol hovorca spoločnosti Ján Bača.

Podujatie tradične odštartuje Hutnícka kvapka krvi v piatok ráno o 6.00 h v hematologicko-transfúziologickom oddelení Nemocnice Košice - Šaca vo vstupnom areáli U. S. Steel, kde sú vítaní všetci bezplatní darcovia krvi.

V piatok i v sobotu budú môcť hutníci, ale i široká verejnosť darovať zachované a čisté letné oblečenie a obuv pre deti i dospelých v krízovom centre Arcidiecéznej charity v Košiciach, v komunitnom centre ETP Slovensko v Šaci či v charitnom dome Oáza – nádej pre nový život v Bernátovciach. Zídu sa im aj trvanlivé potraviny a kuchynský riad, uteráky, posteľná bielizeň, periny i vankúše, ktoré je možné priniesť na dve miesta - do OZ Jeseň života na Triede SNP 24 a do Domu pokojnej staroby na Južnej triede 2, a to v piatok od 12.00-18.00 h a v sobotu od 8.00-15.00 h. Na Južnej triede prevezmú aj záhradnícke náradie, semená, priesady či nepotrebný stavebný materiál.

V sobotu budú dobrovoľníci pomáhať pri skrášľovaní areálu Autistického centra Rubikon v Myslave, v Klube Forresta Gumpa na Užhorodskej i v detskom domove na Hurbanovej ulici. Tradične sa pustia do práce aj v botanickej a zoologickej záhrade, ako aj v útulku pre zvieratá pri Haniske, kde obnovia nátery lavičiek, oplotenia, osadia mostík cez potok, či pokosia trávu. Viaceré odborné práce čakajú na hutníkov aj na trati Detskej historickej železnice v Čermeli.

"Do Dní dobrovoľníkov U. S. Steel 2014 pre Košice sa prihlásilo okolo 500 ľudí z radov zamestnancov hutníckej firmy, jej dcérskych spoločností a partnerských inštitúcií. Nebudú chýbať vrcholoví americkí aj slovenskí manažéri, ale takisto štipendisti, ktorých firma podporuje v štúdiu na vysokých školách a univerzitách," informoval Bača. Dvojdňová akcia je vyvrcholením dobrovoľníckych aktivít, ktoré spoločnosť organizuje pre neziskové organizácie počas celého roka.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR